×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

بيماريها - بهداشت - درمان

× بيماريها - بهداشت - درمان
×

آدرس وبلاگ من

behdasht.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/asadi71369

لیست دوستان

قبل از ازدواج، به این پرسش‌ها پاسخ دهید

ازدواج امر بسیار مقدسی است كه از لحاظ اخلاقی در اكثر مذاهب مختلف به آن اشاره شده است. این امر همچنین تاثیر زیادی نیز بر نوع زندگی افراد دارد.
البته شما باید بدانید كه ازدواج كردن خیلی فراتر از امضا كردن یك تكه كاغذ است كه قرار است به وسیله آن به فرد دیگری متعهد شوید؛ در واقع ازدواج شروع یك نوع زندگی جدید است كه برای ورود به آن حتما باید با آن آشنایی داشته باشید.ازدواج چیزی است كه دیر یا زود با آن روبه‌رو خواهید شد؛ اگر چه امروزه آمار طلاق بیشتر از ازدواج است.
وقتی كه شما قبول می‌كنید با كسی ازدواج كنید، در واقع دارید زندگی خود را با او شریك می‌شوید؛ بنابراین خیلی مهم است كه بدانید ازدواج مقوله‌ای جدا از عشق است. قرار است شما وقتی هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوید،‌همان شخص را ببینید؛ پس این خیلی با احساسی كه قبلا بین شما وجود داشته متفاوت خواهد بود.
در واقع شما برای یكی از مهم‌ترین مراحل زندگی خود باید خیلی سنجیده عمل كرده و تصمیم بگیرید؛ در اینجا سوالاتی می‌آوریم كه بهتر است قبل از ازدواج درباره آن فكر كرده و به آنها پاسخ دقیق و كاملی بدهید.
● از خودتان بپرسید كه واقعا چرا می‌خواهید ازدواج كنید؟
همیشه دلیلی به غیر از عشق برای این كه شما بخواهید ازدواج كنید، وجود دارد. شما هم خودتان و هم طرف مقابلتان باید حتما بتوانید به طور واضح و دقیق به این سوال پاسخ قانع‌كننده‌ای بدهید؛ این كه واقعا چرا می‌خواهید دل به دریا زده و ازدواج كنید.
بعضی مردم احساس می‌كنند خب، این وظیفه‌ای است كه هر كسی باید بالاخره روزی به آن جامه عمل بپوشاند و در واقع هر كس باید این وظیفه را انجام دهد.
عده‌ای دیگر احساس می‌كنند كه این كار واقعا باید انجام شود و آنها باید این كار را بكنند. بنابراین بررسی كنید و ببینید چه حسی باعث می‌شود كه تصمیم می‌گیرید و ازدواج كنید.
● چه چیزهایی را در طرف مقابل خود دوست دارید؟
شما باید دقیقا بدانید كه طرف مقابل خود را به خاطر داشتن چه خصوصیاتی دوست دارید و او را انتخاب كرده‌اید. شما می‌توانید ببینید كه در حال حاضر از او به خاطر چه چیزهایی دلخور هستید. اگر آنها تغییر كنند، آیا عشق شما هم به او به همان اندازه قبل خواهد بود. این سوال‌ها نشان می‌دهد كه شما احتیاج دارید چیزهای بیشتری درباره ارتباط خود بدانید و باید به آنها جواب دهید.
شما باید این سوال‌ها را از خود بكنید زیرا باید بدانید كه آیا دوست داشتن‌تان شرطی است یا بی‌قید و شرط؛ یعنی آیا شما طرف مقابل خود را با توجه به داشتن بعضی شرایط دوست دارید و بدون آنها علاقه‌تان به او تغییر می‌كند؟ درباره جواب این سوالات بخوبی فكر كنید.
اگر دوست داشتن شما جنبه شرطی دارد، پس از این كه به مراحل و دلایل دوست داشتن خود فكر می‌كنید، بیشتر متوجه آنها شده و بهتر متوجه‌شان می‌شوید.
دوست‌داشتن بدون قید و شرط نیز به این معناست كه شما می‌پذیرید طرف مقابل با توجه به شرایط تغییر می‌كند؛ همان‌طور كه همه چیز تغییر می‌كند؛ حتی دنیا نیز عوض می‌شود و تغییر می‌كند. اما با تمام این تغییرات، عشق شما به طرف مقابلتان تغییر نمی‌كند. اگر كسی را بدون قید و شرط دوست دارید، باید بدانید كه عشق شما به او بیش از چیزی است كه تصور می‌كنید.
● چه چیزهایی در طرف مقابل‌تان هست كه شما از آنها بدتان می‌آید؟
اگر بخوبی به خصوصیات طرف مقابل خود بنگرید، خصوصیاتی در اوست كه شما آنها را دوست ندارید؛ چیزهایی كه واقعا شما را اذیت می‌كند و تحملشان برایتان سخت است. پس خوب با خود فكر كنید كه آیا حاضر هستید به رغم چنین چیزهایی باز هم با او ازدواج كنید؟ اگر این طور است، دوست‌داشتن شما نسبت به او بدون قید و شرط است.
● اگر طرف‌ مقابلتان ارزش‌های اخلاقی را رعایت نكند، آیا باز هم او را دوست دارید؟
آیا در این دنیا كاری وجود دارد كه اگر كسی كه او را دوست دارید مرتكب آن شود، دیگر حاضر نباشید به ارتباط‌تان با او ادامه دهید؟ كارهایی فراتر از رفتارهای آشكار و قابل مشاهده‌ای كه شاید در ابتدا نتوانسته‌ بودید براحتی متوجه آنها شوید.
مثلا چیزهایی مثل فریب دادن دیگران و گول زدن آنها، دروغ گفتن‌های مكرر، نداشتن صداقت و هرگونه رفتاری كه از لحاظ اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی قابل قبول نیست و مطابق استانداردهای موجود در جامعه نیست. اگر طرف مقابل دارای چنین خصوصیاتی باشد، شاید بخواهید دوباره درباره تصمیم خود نسبت به ازدواج با او فكر كنید. اما شاید شما باز هم به‌رغم دانستن این موارد با خود بگویید: بله؛ من باز هم می‌خواهم با او ازدواج كنم!
● آیا شما آمادگی انجام وظایف‌تان را به عنوان یك همسر دارید؟
شما باید قبل از ازدواج درباره وظایف خود و طرف مقابل خود با یكدیگر گفتگو كنید و بدانید هر كس در این ارتباط، چه تعهدات و وظایفی را باید برعهده بگیرد.
بعضی افراد اظهار می‌دارند هنگامی كه ازدواج كرده‌اند، انكار آن‌قدر با عجله وارد این ارتباط شده بودند كه گویی اصلا به این موضوع فكر نكرده‌اند كه باید از خواسته‌های یكدیگر آگاهی داشته باشند و نسبت به خصوصیات همدیگر شناخت حاصل كنند.
بعد در پایان این ارتباط تازه می‌فهمند كه چه خواست‌هایی داشته‌اند. شما باید قبل از ازدواج حتما با طرف مقابلتان هم درباره خواست‌های خودتان و هم خواست‌ها و نظرات او نسبت به مسائل مختلف صحبت كنید تا پس از مدتی با سوالات بی‌جوابی مواجه نشوید كه شما را سر در گم سازند.
● از خودتان سوال كنید كه آیا می‌توانید در زندگی مشترك تعهد لازم را داشته باشید؟
با شروع زندگی مشترك، شما وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شوید كه احتیاج دارید از هر نظر فردی متعهد باشید و بتوانید آرامش خود و طرف مقابلتان را فراهم آورید.
● آیا در زندگی شما چیزی وجود دارد كه مانع تعهد شما شود؟
به خاطر داشته باشید، گفتن این كه �من می‌توانم...�، به این معناست كه شما باید دقیقا از همان زمان نسبت به آنچه گفته‌اید، متعهد شوید. از این به بعد، تجربیات شما در زندگی تغییر خواهد كرد و شما باید برای حفظ آرامش و آسایش در زندگی مشترك‌تان فرد متعهدی بوده و نسبت به آنچه می‌گویید، تعهد داشته باشید.
بعلاوه، شما نباید فكر كنید كه ازدواج برایتان راحت است، زیرا اگر هم نتوانید از عهده تعهدات لازم خود برآیید می‌توانید از همسرتان جدا شده و طلاق بگیرید!
در واقع شما باید ازدواج را به گونه‌ای برگزینید كه بتوانید آرامش و آسایش زندگی‌تان را با شخص دیگری سهیم شوید.
● در حال حاضر چه احساسی نسبت به ازدواج دارید؟
شما در حال حاضر چه احساسی نسبت به ازدواج دارید؟ به قلبتان اجازه بدهید ذهنتان را برای تصمیم گرفتن یاری كند. شما باید بتوانید با اطمینان كامل تصمیم بگیرید و بدانید كه آیا دارید انتخاب درستی می‌كنید.
وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید، باید فكر كنید كه دیگران بعد از ازدواج راجع به این تصمیم شما چه فكر می‌كنند؛ یعنی به تمام جوانب و از تمامی زوایا به موضوع بنگرید.این بسیار مهم است كه شما بدانید چه دلیلی داشته كه شما تصمیم گرفته‌اید ازدواج كنید و چه دلیلی دارد كه چنین شخصی را برای زندگی مشترك خود انتخاب كرده‌اید.در ابتدای زندگی ممكن است احساسی توام با ترس و دلهره شما را در بر بگیرد ولی فهمیدن احساسات یكدیگر بسیار ارزشمند خواهد شد.
در واقع ازدواج ارزش آن را دارد كه شما سختی‌های راه را تحمل كرده و تجربه آن نیز برایتان آنقدر ارزش خواهد داشت كه بتوانید از بدی‌ها و سختی‌های آن صرف‌نظر كنید.به طور كل، ازدواج یك راه كلی و متداول است كه شما می‌توانید با انتخاب آن به شادمانی، به عشق و خواسته‌های خود دست یابید.
دوشنبه 18 اسفند 1387 - 3:33:11 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem